Корзина
35 отзывов
Ціни та наявність уточнюйте при замовленні
+380504384805
+380504384805
+380673324452
Магазин музичних інструментів "Кобза"

"Доброго дня! Мені потрібні струни для звичайної гітари"

"Доброго дня! Мені потрібні струни для звичайної гітари"

Цю фразу ми чуємо ледве не щодня і зустрічні питання типу "нейлонові чи металеві?" або "для класичної чи акустичної гітари" заганяють покупця в ступор. 

Давайте все ж таки вияснимо, яка вона "звичайна гітара"?

Першим різновидом таких гітар є класичні. На цьому інструменті почали грати близько 300 років тому. Що цікаво - його будова практично не змінилась протягом цих років. За вийнятком хібащо струн які спочатку виготовлялись з сухожиль та кишок тварин. І лише в другій половині ХХ століття компанія DuPont запропонувала використовувати новий "штучний матеріал" - нейлон (який нагадує риболовську жилку))). Особливістю таких гітар є широкий гриф без металевого стержня всередині (анкера), невелика дека та характерна конструкція кілкового механізму. Така будова інструменту передбачає невелику силу натягу струн -  а саме - 38 кг, в той час як металеві струни мають силу натягу близько 67 кг. Логічним є висновок про те що металеві струни руйнують класичну гітару і не будуть тримати налаштування по ладах. До речі четверта, п'ята та шоста струни лише виглядають металевими, насправді - серцевина басових струн теж нейлонова.

Дредноут або фолк-гітара

Такі інструменти почали виготовляти на початку ХХ століття в Америці. Їх відмінностями від класичних стали: збільшена дека, зміцнений струнотримач (брідж) та кілки і вузький гриф з металевим стержнем всередині. Все це в комплексі дозволяло таким гітарам комфортно себе почувати з металевими струнами і як наслідок звучати гучніше.
Насправді і класична, і "акустична" гітара є акустичними, проте назви "дредноут", "фолк" чи "вестерн гітара" в нас не прижились, тому цю групу інструментів просто називають акустичними гітарами. 

На акустичну гітару (в принципі) можна ставити нейлонові струни проте вони звучатимуть "сиро" і не відобразять потенціал цих гітар в повній мірі.

Отож, підсумуємо: на класичні гітари ставимо металеві струни, на акустичні (дредноут, вестерн, фолк-гітари) ставимо металеві струни і отримуємо задоволення від гри.  

Купити струни для класичної і акустичної гітари можна на нашому сайті.

Другие новости